REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Zuzana Berová

 

Zuzana Berová je autorkou a nadšenou propagátorkou Riadeného Aktívneho Učenia. Na začiatku učila na základnej škole, osemročnom gymnáziu a vysokej škole a tu niekde začala aj jej autorská a lektorská činnosť. Je spoluautorkou obľúbených učebníc a pracovných zošitov z matematiky a knihy Umenie byť učiteľom a lektorkou seminárov z didaktiky matematiky a osobného rozvoja. Jej život je spätý so školou a jej snom je meniť školu tak, aby bavila učiteľov aj žiakov. Spolu so svojím manželom Petrom prinášajú iný pohľad na školu, na matematiku, na úlohu učiteľa a žiaka. Učebnice, ktoré píšu, kombinujú detskú hravosť a odbornosť a umožňujú učiteľovi efektívne využívať princípy Riadeného Aktívneho Učenia. Popri písaní a prednášaní rada tvorí rukami, číta fantasy a cvičí.

Prečo práve Zuzana: „Zuzku som po prvýkrát videla a počula na cene Generácia3.0, kde prednášala aj so svojím manželom. Síce nevyhrali, ale boli mojimi favoritmi. Tak zanietene rozprávali o tom, ako sa dá učiť úplne inak a oveľa efektívnejšie, že som mala chuť opäť sadnúť do školských lavíc.“ (koordinátorka rečníkov Dominika)