REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Vladimíra Ollé

 

Vladimíra Ollé je zakladateľkou občianskeho združenia Nesladím o.z. Hlavným poslaním združenia je šíriť osvetu o škodlivosti cukru na zdravie človeka. Zároveň pomáha ľuďom závislým od sladkého zbaviť sa tejto závislosti a naučiť sa stravovať tak, aby zo svojho jedálnička vylúčili cukor a jeho náhrady. Je to neľahká úloha, lebo cukor je už všade a v neobyčajnej miere. Rovnako aj informácií – často protichodných - o tom, čo zdravé je a čo nie. Keď sme sa jej opýtali, na čom je Nesladím postavené, jej odpoveďou bolo, že „na zdravom rozume“. Pre Vladimíru je Nesladím srdcovou záležitosťou, keďže sama bola ťažko závislá od sladkého. Vďaka štúdiu o vplyve stravovania na organizmus človeka a pomocou experimentov na sebe samej sa jej podarilo tejto závislosti zbaviť. Pozitívna skúsenosť, ale najmä očistenie mysle a pocit oslobodenia ju inširovali k tomu, aby svoje poznanie posunula aj iným ľuďom. Vladimíra je matkou dvoch malých detí a okrem práce v Nesladím vedie aj vinárstvo v Rúbani a pomáha manželovi v jeho podnikateľských aktivitách. Čerpá zo svojich predchádzajúcich pracovných skúseností. Venovala sa práci v štátnej správe a vystriedala niekoľko vrcholových manažérskch pozícií v zdravotníctve a hoteliérstve. Telesnú a duševnú rovnováhu si udržiava športom, najradšej behmi na dlhé vzdialenosti. Napĺňa ju však aj čítanie, varenie a najmä čas strávený s rodinou a priateľmi.

Prečo práve Vladimíra: „Príbeh Vladimíry ma zaujal najmä pre to, lebo je dôkazom toho, že život k lepšiemu sa dá zmeniť v každom veku. Keďže závislosť na sladkom sa týka takmer každého z nás, teším sa, ako nám Vlaďka prehovorí do duše : ) (koordinátorka rečníkov Dominika)