REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

PaeDr. Vladimíra Čavojová PhD.

 

PaeDr. Vladimíra Čavojová PhD. je vedecká pracovníčka v Ústave experimentálnej psychológie v rámci Centra spoločenských a psychologických vied SAV v Bratislave. Zároveň pôsobí ako odborná asistentka na Katedre pedagogickej a školskej psychológie na UKF v Nitre. Podieľala sa na niekoľkých odborných výskumoch najmä v oblasti teórií mysle a medzi jej posledné a najzaujímavejšie výskumy patria tie o rozhodovaní, intuícií a kritickom myslení. Publikovala 2 knihy o tom, ako si kultivovať racionalitu a kritické myslenie v bežnom živote a vzdelávaní.

Prečo práve Vladimíra: Na Slovensku prebieha množstvo zaujímavých výskumov a vedeckých experimentov, a je veľká škoda, že o nich verejnosť vie len málo. Každý z nás zrejme zažil pocit, že niečo „cíti v kostiach“, no nie vždy ide o dobrý výber alebo rozhodnutie aj z racionálneho hľadiska. Je pre mňa fascinujúce, že si Vladimíra s kolegyňami a kolegami zobrali na mušku takú racionálne neuchopiteľnú veličinu, akou je intuícia a pustili sa do odvážnych experimentov s ňou. Vladimíra príde do Trenčína porozprávať, či má zmysel sa intuíciou pri rozhodovaní vôbec zaoberať a či je dobré nechať sa viesť vnútornými vnuknutiami a predtuchami. (koordinátorka rečníkov Danka)