REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Vladimír Ledecký

 

Vladimír Ledecký pochádza z Levoče a od roku 1998 je starostom Spišského Hrhova. O tom, že je dobrým starostom svedčí aj fakt, že táto dedinka na východnom Slovensko sa odvtedy rozrástla o viac ako 1000 obyvateľov. Okrem toho má aj kvalitné manažérske schopnosti. Búra predsudky a úspešne zamestnáva v obecných podnikoch desiatky Rómov. Obec pod jeho vedením získala viacero ocenení - od Svetovej banky za komplexné riešenie problému minorít, cenu EÚ za rómsku inklúziu a cenu Gypsy Spirit. Neustále srší nápadmi a pozitívnym myslením. Vraví, že problémami sa treba zaoberať až vtedy, ak sa náhodou objavia. Rád cestuje a dokonca napísal nejednu knižku a je autorom viacerých odborných publikácií

Prečo práve Vladimír: „Vladimír je úžasným príkladom toho, ako sa na prvý pohľad negatívne veci dajú pretaviť do obrovskej príležitosti či výhody. Je zhomtnením príslovia: “Všetko sa dá, len treba chcieť“.“ (koordinátorka rečníkov Dominika)