REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Tomáš Reindl

 

Tomáš Reindl je hudobný skladateľ, multiinštrumentalista a hráč na indické bubny, ktoré sa nazývajú „tabla“. Vo svojej produkcii rád prekračuje žánrové bariéry, inšpiruje sa starými európskymi, ale aj mimoeurópskymi hudobnými tradíciami, zároveň však využíva i moderné hudobné technológie a procesy. Tvorí filmovú i scénickú hudbu (napríklad celovečerný multimediálny balet Záhrada sôch), aktívne vystupuje so svojím projektom OMNION a spolupracuje s mnohými významnými umelcami z celého sveta. Okrem toho učí na Akadémii múzických umení v Prahe, vedie rôzny kurzy, workshopy a semináre.

Prečo práve Tomáš: Tomášova hudba je magická a fascinujúca! Či už ide o veľké orchestrálne skladby alebo komornejšie diela, majú tajomný exotický nádych a Tomáš dokáže človeka úplne uhranúť. Som rada, že ako jeden z mála tablistov v Strednej Európe, príde do Trenčína predstaviť svoju tvorbu a zhypnotizovať účastníkov našej konferencie :) (koordinátorka rečníkov Danka)