REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Jozef Metelka

 

Jozef Metelka je vášnivý športovec, ktorý sa venuje cyklistike, lyžovaniu, behu, korčuľovaniu, tenisu či posilňovaniu. Napriek tomu, že približne pred 7 rokmi prišiel pri automobilovej nehode neďaleko Oxfordu o ľavú nohu, svojej vášne sa nevzdal. Práve vďaka doktorovi, Handersonovi Slaghterovi pochopil, že aj ako hendikepovaný športovec má veľa možností, ako ostať a uspieť v tom, čo miluje. Tento paralympijský cyklista sa môže pochváliť titulom päťnásobný majster sveta a dvojnásobný víťaz paralympiády.

Prečo práve Jozef: „Jožko je človek, s ktorým sa život nemaznal. Napriek tomu dokázal zo svojho osudu vyťažiť maximum, o čom svedčia i mnohé ocenenia, ktoré získal. Fráza „never give up“ je ako ušitá pre jeho životný príbeh a štýl života. O tom, že vie namotivovať ľudí a povzbudiť ich robiť to, čo milujú, aj keď im ostatní hovoria, že by to mali vzdať, niet žiadnych pochýb. Tento rok, bude TEDxTrenčín jednoducho majstrovský.“ (koordinátorka rečníkov Miška)