REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Ivana Klenová

 

Ivana Klenová pochádza z Trenčína, kde po štúdiu na Základnej umeleckej škole absolvovala Konzervatórium v Žiline a svoje hudobné štúdiá ukončila na Akadémii umenia v Banskej Bystrici. Ďalšie hudobné vzdelanie si dopĺňala v Poľsku, po návrate na Slovensko sa začala venovať aj pedagogickej činnosti, a naďalej vystupovala ako sólistka, či komorná hráčka. Bola členkou niekoľkých akordeónových orchestrov, spoločne so sestrou – flautistkou vystupovala ako hudobné duo M.I.K. a umelecky pôsobila s harfistom v rámci netradičného hudobného zoskupenia Duo Veila. Spolupracuje i s ďalšími hudobnými zoskupeniami.

Prečo práve Ivana: Lebo Ivka je skvelá! Na konferencii zahrá 2 skladby, z toho jedna bola napísaná priamo pre ňu. Veľmi sa na jej vystúpenie teším! (koordinátorka rečníkov Danka)