REČNíCI

Aj tento rok pre vás vyberáme zaujímavých rečníkov s pútavými príbehmi. Ich mená budeme postupne zverejňovať. Chcete o všetkom vedieť medzi prvými? Prihláste sa k odoberaniu newslettra a sledujte náš Facebook. Máte sa na čo tešiť!

Dalibor Kocián

 

Dalibor Kocián , ktorý vystupuje pod menom Stroon, je multižánrový hudobník a producent, jeden z najvýraznejších talentov svojej generácie. Má za sebou klasické hudobné vzdelanie a hru na viacero hudobných nástrojov, pričom nakoniec zakotvil pri jednom z najoriginálnejších – vibrafóne. Jeho hudobná cesta sa však nezastavila a popri vlastnej produkcii bol a je súčasťou mnohých hudobných telies – elektropopového zoskupenia Puding pani Elvisovej; projektu Cluster Ensmble, ktorý sa venuje interpretácií diel súčasných svetových hudobných skladateľov; hudobne otvoreného zoskupenia Veni Ensemble; improvizačného a experimentálneho projektu Škvíry & Spoje; a mnohých ďalších. Okrem toho spolupracuje s vizuálnymi umelcami a výtvarníkmi, venuje sa sound designu a ozvučil niekoľko nemých filmov. Popritom pracuje ako lektor angličtiny a kouč mäkkých zručností, vystupuje ako DJ a je praktizujúci budhista. Na konferenciu TEDxTrenčín príde porozprávať o tom, že hranice v skutočnosti existujú len v našej hlave a ak ich odstránime, dokážeme plus-mínus hocičo.

Prečo práve Dalibor: V prvom rade treba povedať, že Dalibor je mimoriadne všestranný človek, ktorý sa dokáže lúsknutím prstov zmeniť zo svadobného DJ-a na fundovaného lektora cudzieho jazyka, zároveň brnkať jednou rukou na gitare, druhou jemne udierať na vibrafón, meditovať a večer predviesť spontánne improvizované stand-up vystúpenie, za ktorým nasleduje skvelý ambientný koncert. Niektorí by sa z toho po čase zbláznili, Dalibor, naopak, zo všetkého ťaží a čerpá inšpiráciu. Teším sa, že o tom príde porozprávať do Trenčína. Mimochodom, ak ste to o ňom nevedeli, je aj vynikajúci rečník. ((koordinátorka rečníkov Danka)